klimatyzacja do serwerowni

Home / klimatyzacja do serwerowni

klimatyzacja do serwerowni

Klimatyzacja pomieszczeń technicznych  ze względu na swoje wymagania powinna być realizowana za pomocą  dobrej jakości  urządzeń, które dbają o prawidłową  temperaturę, a w przypadku gdy wymaga tego specyfika systemów informatycznych często także odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach. Klimatyzację precyzyjną bo to ona zapewnia połączenie regulacji wilgotności i temperatury stosuje się głównie . w nowoczesnych serwerowniach oraz  laboratoriach.
Klimatyzacja precyzyjna – spełnia  wysokie wymagania, lecz jej zakup wiąże  się tez ze znacznymi kosztami

Znalezione obrazy dla zapytania air conditioning server

Alternatywą dla systemów klimatyzacji precyzyjnej w części pomieszczeń serwerowni są klimatyzatory split. Oczywiście powinny to być urządzenia dedykowane do zastosowania w pomieszczeniach technicznych takich jak serwerownie.

Urządzenia  mające w pewnym stopniu zastąpić klimatyzację precyzyjną, powinny posiadać możliwość prawidłowej pracy  w temperaturach ujemnych, występujących w naszych szerokościach geograficznych  Warto też zastanowić się nad montażem systemów rezerwowych aby zapewnić sobie nadmiarowość systemu i klimatyzacji, oraz możliwość chłodzenia systemów serwerowni  w razie awarii jednego z klimatyzatorów lub agregatów.

Bardzo ważnym elementem doboru klimatyzacji do serwerowni jest dobór odpowiedniego systemu klimatyzacji który radziłby sobie z usuwaniem zysków ciepła, oraz optymalizował rozkład temperatury w pomieszczeniu i szafach serwerów.

Podobny obraz